EBA та Lugera Ukraine запускають спільний проєкт з популяризації «білих» зарплат

image

Офіційне працевлаштування та «біла» (легальна) зарплата – вагомий фактор при виборі працівниками бажаного місця роботи. Так, 63% опитаних*, що знаходяться у пошуку роботи, підтвердили, що офіційні трудові відносини для них є важливим критерієм при працевлаштуванні. Однак, менше половини (близько 40%) респондентів, які відповіли ствердно, розуміють та усвідомлюють усі переваги перебування в «білих» трудових відносинах.

Водночас, поліпшення інвестиційного клімату в Україні та зростання економіки можливі в умовах верховенства права, сплати податків і дотримання етики ведення «білого» бізнесу та рівних правил гри. Тому, будуючи спільноту прозорого та відповідального бізнесу в Україні, ми заохочуємо усі компанії дотримуватися законного оформлення трудових відносин. Для цього Європейська Бізнес Асоціація спільно з Lugera Ukraine запускає проєкт «Прозорий бізнес – за білі зарплати», щоб створити відкриту платформу для компаній, які хочуть ще раз нагадати ринку, партнерам та співробітникам про важливість отримання принципу прозорості.

Крім того, відповідно до отриманих результатів, 37% опитаних зазначили, що отримання «білих» зарплат для них є неважливим, оскільки більше половини з них не розуміє різниці між «білою» (легальною) та зарплатою у конверті, 14% зазначили, що «біла» зарплата менша, адже чимало йде на податки, 12% – байдуже і вони не вірять у пенсійне забезпечення.

Анна Дерев'янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації:
«Об’єднуючи сумлінний бізнес, ми в Європейській Бізнес Асоціації завжди дотримувались та пропагували офіційні трудові відносини. Однак, важливо, щоб коло однодумців зростало, а «білі» трудові відносини стали дійсно в моді в Україні, адже це вигідно і для компанії, і для працівника, і для держави в цілому. Результати опитування показали, що далеко не всі розуміють переваги та існуючі можливості від прозорих зарплат. Власне, тому і виникла ідея запуску даного проекту аби сприяти популяризації легальних трудових відносин і заробітної плати».

Так, ми прагнемо нагадати компаніям та працівникам про переваги отримання «білої» заробітної плати:

  • Отримання зарплати вчасно у встановлені строки та у повному розмірі.
  • Отримання оплачуваних лікарняних та відпустки.
  • З податків та соціальних внесків формування пенсії та страхування по безробіттю.
  • Як платник ПДФО – отримання на податкову пільгу, тощо.
Анастасія Шевченко, генеральний директор Lugera Ukraine:
«Ми міжнародна компанія, тож часто для обміну досвідом спілкуємося з європейськими колегами. Цікаво, що вони взагалі не розуміють притаманні нашому ринку терміни «білі» або «сірі» зарплати. Тож, якщо ми прагнемо стати Європою не лише географічно, маємо дбати про прозорий бізнес і лише офіційні трудові відносини. Так працює наша компанія в усьому світі, і в Україні, і так має працювати увесь вітчизняний бізнес. Будь-яке ухилення від податкових зобов’язань перед державою – це жахливі дороги, недобудовані лікарні та школи, врешті решт, нечесна бізнес-конкуренція. Ми впевнені, що повсюдна мода на «білі» зарплати і офіційні трудові відносини настільки в інтересах і бізнесу, і суспільства, що є лише питанням часу. А наш спільний проект з Європейською Бізнес Асоціацією стане драйвером цієї важливої для нашої держави та суспільства трансформації».
В Україні кожна компанія, яка виплачує білі зарплати, виступає у ролі податкового агента працівника та робить відповідні відрахування: 18% – податок на дохід фізичних осіб, 22% – єдиний соціальний внесок та 1,5% – військовий збір. Тож отримуючи офіційну зарплатню, громадяни роблять свій вклад у розвиток держави.

Довідково:
*Опитування проводилось напередодні старту проекту «Прозорий бізнес – забілі зарплати» (протягом серпня-жовтня 2019 року). У ньому взяли участь 935 осіб з різних регіонів Україні.

Приєднатися до проекту
http://legalsalaries.com.ua

photo
Генеральный менеджер Lugera Ukraine Анастасия Шевченко рассказала участникам Первой всеукраинской конференции «Start in IT 2019» как не получить «Нет» от рекрутера
photo
Lugera Ukraine впервые в Украине предложила комплекс услуг по глобальному рекрутменту в более чем 50 странах мира
photo
EBA и Lugera Ukraine запускают совместный проект по популяризации «белых» зарплат
^